iOS 14.6 Güncellemesi Yayımlandı; İşte Yapılan Değişiklikler

Apple bugün iOS ve iPadOS 14.6′yı piyasaya sürdü ve ilk olarak Eylül 2020’de çıkan iOS ve iPadOS işletim sistemlerinde altıncı büyük güncellemeleri işaret ediyor. iOS 14.6, Apple Watch iPhone‘un kilidini açan bir güncelleme olan iOS 14.5‘in piyasaya sürülmesinden bir ay sonra geliyor, Apple Kaza kitle kaynaklarının haritaları ve çok daha fazlası.

İOS ve iPadOS 14.5 güncellemeleri ücretsiz olarak indirilebilir ve yazılım, Ayarlar uygulamasında tüm uygun cihazlarda kablosuz olarak mevcuttur. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin.

iOS 14.6, önceden duyurulmuş birkaç özellik için destek sunar. Dolby Atmos ve Kayıpsız Ses işlevselliğine sahip Apple Music Spatial Audio’nun temelini atıyor, ancak bu yeni ‌Apple Music‌ özelliklerinin Haziran ayına kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Güncelleme ayrıca Apple Kartlarını paylaşmak için Apple Card Ailesi için destek ekler, yeni Podcast abonelik seçenekleri sunar ve birkaç hatayı gidermenin yanı sıra yeni AirTag yetenekleri ekler.

Apple’ın güncelleme için tam sürüm notları aşağıdadır:

Apple Card Ailesi

 • Apple Card‌, Aile Paylaşımı grubunuzdaki 13 yaşında veya daha büyük herkes dahil olmak üzere beş kişiye kadar paylaşılabilir
  Apple Card‌ Ailesi, ailelere harcamaları izleme, isteğe bağlı limitler ve kontrollerle harcamaları yönetme ve birlikte kredi oluşturma desteği ekler

Podcast’ler

 • Kanallar ve bireysel şovlar için abonelik desteği

AirTag ve Bul

 • AirTag ve Ağ aksesuarlarımı Bul için bir telefon numarası yerine bir e-posta adresi eklemek için kayıp modu seçeneği
 • AirTag, NFC özellikli bir cihazla tıklandığında sahibinin kısmen maskelenmiş telefon numarasını gösterecektir

Ulaşılabilirlik

 • Sesle Kontrol kullanıcıları, yeniden başlattıktan sonra ilk kez yalnızca seslerini kullanarak ‌iPhone‌ cihazlarının kilidini açabilir

Bu sürüm aynı zamanda aşağıdaki sorunları da düzeltir:

 • Apple Watch’ta Kilitleme iPhone‌ kullanıldıktan sonra Apple Watch ile Kilit Açma çalışmayabilir
 • Hatırlatıcılar boş satırlar olarak görünebilir
 • Arama engelleme uzantıları Ayarlar’da görünmeyebilir
 • Bluetooth cihazları, aktif bir arama sırasında bazen bağlantıyı kesebilir veya farklı bir cihaza ses gönderebilir
 • iPhone‌, başlatma sırasında düşük performansla karşılaşabilir

Apple, 7 Haziran’da açıklanacak bir güncelleme olan iOS 15’e geçiş yapmaya hazırlanırken, iOS 14’teki büyük gelişme yakın gelecekte sona erecek.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!