iOS 14.5 Güncellemesi: iPhone’unuzun Kilidi Maske Takılıyken Nasıl Açılır?

Apple, iPhone‘lar için iOS 14.5 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, bir dizi önemli ve yararlı özellikle birlikte gelir. Bunlardan biri, iPhone’unuzun kilidini maskenizle açabilmenizdir. iPhone X ve sonraki modellerinde parmak izi sensörü olmadığı için bu önemlidir. Yine de bir sorun var. Bu özelliğin çalışması için bir Apple Watch‘a sahip olmanız gerekir.

Yeni başlayanlar için iPhone‘unuza iOS 14.5 güncellemesini indirip yüklemeniz gerekecek. Bunu yapmak için Ayarlar> Genel> Yazılım güncelleme’yi açın. Bu, iPhone X ve sonraki sürümleri ve Apple Watch Series 3 ve sonraki sürümleri içindir. Apple Watch‘unuzda hiçbir şey yapmanız gerekmez. Aşağıdaki adımları izleyerek iPhone’unuzda bazı ayarlamalar yapmanız gerekecek:

iPhone’unuzdaki Ayarlar menüsünü açın.

Aşağı kaydırın ve “Yüz Kimliği ve Şifre” yi seçin.

Ardından, “Apple Watch ile Kilidi Aç” seçeneğini bulun ve açın.

Bu özellik açıldıktan sonra, iPhone‘unuzun Face ID‘si maskeli herhangi bir yüz algıladığında kilidi açılır. Bu özelliğin çalışması için Apple Watch‘unuzun kilidinin açılması ve yakında olması gerekir. iPhone‘unuz maskeli bir yüz algıladığında, kilidini açmak için Apple Watch‘unuza bir dokunuş ve bildirim gönderir.

Maskeli herhangi bir yüzü tanımak bir sorun gibi görünebilir, ancak nihayetinde kilidini açmak için Apple Watch‘unuza ihtiyacınız olacaktır. Bu olduğunda iPhone‘unuzu saatinizden yeniden kilitlemeyi de seçebilirsiniz. Pandemi henüz bitmediğinden ve yine de maske takmamız gerektiğinden bu özellik kesinlikle faydalı olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!