Instagram, Kullanıcıların DM’lerdeki Belirli Kelimeleri “Sessize Alma” Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram gibi sosyal ağ uygulamaları, özellikle yeni koronavirüs salgını gibi zor zamanlarda arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde kalmak için harikadır, ancak platform aynı zamanda şirketin topluluk kurallarına uymayan kullanıcıların çok sayıda toksik davranışına da ev sahipliği yapmaktadır. Kullanıcılar mesajlarından ve ana sayfalarından nefret dolu içeriği her zaman engelleyip silebilirken, bu sıkıcı bir süreç haline gelebilir, şirketin şimdiki üzerinde çalıştığı doğrudan mesajlarınızda anahtar kelime tabanlı sessize alma özelliğidir.

Uygulama, kullanıcıların gönderilere, hikayelere, makaralara ve canlı videolara yönelik saldırgan yorumları gizleme seçeneklerinin yanı sıra özel anahtar kelimeler için manuel bir filtre ve en sık bildirilen kelimeleri engelleme seçeneği ile birlikte yayınlarına aldıkları yorumları kontrol etmelerine zaten izin veriyor.

Şimdiyse, bilgi sızdıran Alessandro Paluzzi, Facebook‘un Direkt Mesajlarındaki kullanıcılara “sessiz” anahtar kelimeler için aynı filtreleme özelliğini genişleteceğini gösteren tweet atmış ekran görüntülerine sahip. İlk ekran görüntüsü, Instagram‘ın tüm filtrelenmiş mesajları, oldukça faydalı görünen Mesaj İstekleri bölümünün altındaki “Filtrelenmiş mesajlar” adlı gruplanmış bir bölümde gruplayacağını gösteriyor.

Bu arada, Paluzzi tarafından paylaşılan bir başka ekran görüntüsü, sessiz bir kelime nedeniyle filtrelenen bir mesajı açan kullanıcıların mesajın kendisini görmeyeceğini gösteriyor. Bunun yerine, altında kullanıcılara içeriğini görüntülemek için mesaja dokunup basılı tutmalarını söyleyen, “İçerik kontrol tercihlerinize göre mesaj gizlendi (sic)” yazan bir balon görebilirler. Paluzzi özelliği çalıştırmayı başardı (muhtemelen uygulamaya ters mühendislik uygulayarak), özelliğin sonunda platformdaki tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli değil.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!