iCloud+ ile iCloud Postasına Özel Alan Adları Geliyor

WWDC 2021‘in bir parçası olarak Apple, bu sonbaharda iOS 15 ile iCloud‘un aile üyelerini size katılmaya davet etme olanağıyla e-posta için özel alan adlarını destekleyeceğini duyurdu.

Google Workspace ve Microsoft 365‘in uzun süredir devam eden bir özelliği, ekiplerin ve teknoloji konusunda bilgili ailelerin, barındırılan bir e-posta çözümünün avantajlarından yararlanırken çevrimiçi markalarını kontrol edebilmeleri için özel alan adları ekliyor.

Yeni iCloud+ ile özel alan adı desteği artık dahil edilmiştir. iOS 15 önizleme sayfasında, aşağıdaki özelliği yaklaşan bir seçenek olarak görüyoruz:

iCloud Mail adresinizi özel bir alan adıyla kişiselleştirin ve aile üyelerinizi iCloud Mail hesaplarıyla aynı etki alanını kullanmaya davet edin.

Bunun Aile Paylaşımı gerektirip gerektirmeyeceği veya ailenizin dışından Apple Aile yapılandırmanıza eklenmemiş başkalarını davet etme olanağınız olup olmayacağı konusunda hiçbir bilgi yok.

Tabii ki, bu duyuru sonunda Apple’ın Google ve Microsoft’a doğrudan bir rakip olarak iCloud üzerinden iş ve okul e-postası sunmasının yolunu açabilir. Ancak, özelliğin bir iş ortamında kullanılmasını engelleyen bir sınırı olması muhtemeldir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!