Huawei ve Leica Kamera Odaklı Araştırma Merkezi Kuracak

Huawei ile Leica arasında yaptığı iş ortaklığı ile geliştirilen Huawei P9 çift kamerasının ardından Huawei ve Leica kamera odaklı araştırma merkezi kurmaya hazırlanıyor.

Leica’nin memleketi Almanya’da kurulması planlanan Max Berek Yenilik Laboratuvarı adındaki araştırma merkezinde Leica ve Huawei ortak projelerini burada yürütecek. Araştırma merkezinde yürütülen projelerdeki amaç akıllı telefonlarda fotoğraf kalitesini arttıracak optik ve yazılım çözümler geliştirmek olacak.

Fotoğrafçılığa ek olarak zengin gerçekçilik, görsel bilişim ve sanal gerçeklik alanlarında yeni argümanlar üretmeyi hedefliyor. Son dönemde akıllı telefon sektöründe bu 3 alanında sıkça karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu yüzden Huawei ve Leica’yı mobil teknolojiye özel yeni parçalar üretirken göre biliriz.

Son dönemde Huawei’nin akıllı telefon pazarında çok hızlı ilerlediğini, kalitesi ve yenilikçi telefonlar ile mobil telefon pastasında daha büyük kar elde etmeyi hedefliyor. En son yapılan anlaşma anlaşma ile Huawei ve Leica mobil kamera üzerine farklı çözümler üreterek sektörde fark yaratacaklarının da sinyallerini veriyor.

Anlaşmaya ne zaman imza atılacağı şuan için bilinmiyor. Bu anlaşmanın sadece mobil telefonlar üzerine mi olacağı yoksa farklı kamera argümanlarının da mı üreteceği de merak edilenler arasında ancak ilerleyen süreçte biz bu ikiliden sektöre yön verecek nitelikte kameralar görecek gibiyiz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!