HTC U11 Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

Geçtiğimiz ay duyurulan ve ön siparişe çıkan HTC U11 dayanıklılık testinde sınıfta kaldı. Yapılan bir dizi testte HTC U11’in ‘stres testi’ olarak isimlendirilen bükülme testinde büyük bir bölümü cam olan kasanın yeterince dayanıklı olmadığı ortaya çıktı.

Donanım, yazılım ve tasarımının dışında en önemli unsurlarından olan malzeme kalitesi de bir telefonun olası bir darbeye karşı dayanıklılığını belirlediği gibi ayrıca son kullanıcı tarafından verdiği hissi de etkiliyor. Özellikle iPhone 6/6s’in çok kolay bükülmesi ile büyük bir sükse yaratan malzeme kalitesi artık birçok testerın telefonlarda denediği bir dayanıklılık kontrolü haline geldi.

Çizilme, ekran sıcaklığı ve kasa dayanıklılığı testlerinde ortalama bir kaliteye sahip olduğu görülen HTC U11’in kasa stres testinde ekranın parçalandığı görülüyor. Hafif bir güç uygulandığında bile esneyip kasadan ayrılan ön ve arka cam ne yazık ki daha fazla güç uygulayınca patlama riski taşıyor.

Tabi bu tarafta ön ve arka tarafta 360 derece kavisli camların kullanılması etkili olsa da camı tutan alüminyumun kalitesinin de bükülmelere karşı dayanıksız olduğu görülüyor. Bu testler her ne kadar biraz abartı taşısa da günlük kullanımda yaşanabilecek olumsuzluklarda telefonun alabileceği hasar hakkında fikir veriyor. Telefon alacak arkadaşlara önerimiz bu tür kıstaslara çok fazla itibar etmeden ama yapılan testleri dikkate alarak tercihlerini yapmak olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!