HTC One M10 fotoğrafı sızdırıldı

Barselona’da düzenlenecek özel bir etkinlikte tanıtılması beklene HTC One M10 fotoğrafı sızdırıldı.

Samsung; Galazy S7 serisi, LG; G5 amiral gemi telefonlarını MWC 2016’da tanıtmaya hazırlanırken HTC aynı zaman diliminde telefonunu tanıtmayarak farklı bir pazarlama taktiği güdüyor.

Sızdırılan HTC One M10 fotoğrafına gelecek olursak, HTC, One M serisi telefonların alışık olmadığımız bir tasarım ile birlikte gelecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz aylarda çıkarttığı HTC One A9 telefonuna oldukça benzeyen HTC One M10, HTC One M ailesinde olmayan, radikal tasarımsal değişikliklere sahip.

HTC One M10 fotoğrafı vs HTC One A9
HTC One M10 & HTC One A9

HTC One M10’da dikkatimizi çeken en büyük değişiklik telefonun ön yüzünde, alt ve üst tarafta bulunan boomsound hoparlörlerin kaldırılarak ön yüzün sadeleştirilmesi oldu.

Yıllardır ses konusunda yaptığı yatırımlarıyla ön plana çıkan ve kalitesi ses sistemine sahip telefonları ile sektörde tanınan HTC, amiral telefonunun ön yüzünde bulunan stereo hoparlörleri kaldırması hiç hoş karşılanmayacaktır.

Diğer değişiklikler ise parmak izi sensörü ve en alta konumlandırılan HTC logosu kaldırılması olarak özetleyebiliriz. Parmak izi sensörü zaten beklenilen bir özellikti ancak HTC’nin yıllardır süregelen telefonun ön yüzeyine logosunu koyma alışkanlığından vazgeçeceğini düşünmüyorduk.

HTC One M10 fotoğrafı vs HTC One M9
HTC One M10 & HTC One M9

Anlaşılan parmak izi sensöründen yer kalmayınca HTC fazla kasmayarak logosunu telefonun ön yüzüne koymamış. Telefonda 2.5D (ovan ekran camı) ekran camı kullanıldığı görülüyor.

Telefonun diğer tasarımsal detaylarını ve özelliklerini görmek için Barselonada ki etkinliği beklememiz gerekecek. Umarız HTC’den kullanıcıların isteği doğrultuda daha uygun fiyatlı bir amiral gemi telefonu görürüz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!