Google Podcasts, iOS’ta Kullanıcı Arayüzünü Yeniledi

Son haftalarda podcast endüstrisinde bir dizi gelişme yaşansa da, Google teklifleri konusunda nispeten sessiz kaldı. Bununla birlikte, Google Podcasts, iOS‘ta Şu An Çalınan ekranını yeniden tasarladı ve önerileri engelleme özelliğini geniş ölçüde kullanıma sundu.

Yenilenen Şu An Çalınan ekranı ilk olarak 2021’in başında Android‘de göründü. Google, zaman çizelgesi temizleyicisini bölüm / program adının hemen altında görünecek şekilde taşıdı. Oynat / duraklat ve geri sar / atla düğmeleri takip eder ve şimdi sıra ve kalp düğmesi ile çevrili.

Oynatma hızı, Uyku zamanlayıcısı, Yayın ve bir taşma menüsü (öneriler, Paylaş, Oynandı olarak işaretle) alt sırayı tamamlar. Genel olarak, bunlar Now Playing UI’sını modernize etmeye yardımcı olan ve şimdi iOS’ta kullanıma sunulan güzel ayarlardır. Bu ayın başlarında 2.0.10 sürümüne bir sunucu tarafı güncellemesiyle kullanıma sunuldu.

Yeniden tasarım kısmen ek kontrolleri barındırmak için yapıldı. Yani, “kalp” Google‘a “önerilerinizde buna benzer daha fazla bölüm” göstermesini söyleyecektir. Alternatif olarak, taşma menüsünden Podcast’lere “Daha az göster” ve abone olmadığınız içerik için yalnızca deneme amaçlı “Önerilerden gösteriyi engelle” ye sahip olabilirsiniz.

Podcast’lerde yaptığınız tüm özelleştirmelerin tam geçmişini bir Google Etkinliğim sayfasında görebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda “Keşfedin” sekmesini özelleştirmenize ve beğenmediğiniz şovları ve bölümleri kaldırmanıza da olanak tanır. Daha önce Google Podcasts’te önerileri ayarlamanın bir yolu yoktu.

Google Podcasts hakkında daha fazla bilgi:

  • Google Podcasts “For You” bölüm önerileri artık web’de mevcut
  • Android için podcast’ler 100 milyon indirme kilometre taşına ulaştı
  • Android, iOS ve web üzerindeki Google Podcasts artık RSS özet akışı ile şov eklemenize olanak sağlıyor
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!