Google Nest Audio Akıllı Hoparlör

Bir süredir Google Home adı ile satılan akıllı hoparlör geçtiğimiz yıllarda Nest Mini ve Nest Hub Max yeni adına kavuşmuştu. Google Nest Audio olarak duyurulan yeni hoparlörle ise Google Home‘un yerini alan bir hoparlör olarak karşımıza çıkıyor.

Google Home’dan %75 daha yüksek ses ve %50 daha fazla bas tepkisi verebilen Google Nest Audio kaplamasının %70 oranında geri dönüştürülmüş plastikten malzemeden üretilmiş. Clear Audio özelliği ile ortama akustiğine ve çevresel seslere uyumlu ses üreterek daha iyi bir deneyimi sunabiliyor. Ayrıca dahili Makine Öğrenme Yongası ile Google Asistan iki kata kadar daha tepkisel kullanılabiliyor.

Birden çok hoparlör eşleştirilerek senkron olarak kullanılabiliyor. Üzerinde dahili olarak lend aydınlatma olan Google Nest Audio, gizliliği korumak için “Hey Google, az önce söylediklerimi sil” komutuyla birlikte geçmişi silebiliyor, arkada bulunan fiziksel buton ile mikrofonlar kapatılabiliyor.

Verilen komutlarla evdeki elektronik cihazların kontrol edilebiliyor. Ayrıca bir çok müzik ve video servisiyle senkronize çalışabilen hoparlör Nest Aware aboneliği ile cam kırılması veya duman alarmının kapanması gibi olağandışı sesleri algılayabilir uyarı bildirimi gönderebilir. Google Store üzerinden 99$ fiyat etiketi ile satışa sunulan ancak Goolge’un ülkemizde mağaza desteği olmadığı için ne yazık ki Türkiye’den satın alınamıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!