Google, iOS ve Android Alışveriş Uygulamalarını Kapatıyor

Google, uygulama mezarlığına başka bir giriş daha ekliyor ve bu sefer giyotini alan Alışveriş oluyor. XDA Developers, Alışveriş uygulaması kodunda “gün batımı” kelimesini fark ettikten sonra, Google, 9to5 Google‘a uygulamayı Haziran ayı sonuna kadar iOS ve Android‘de kapattığını doğruladı. Bunun yerine, kullanıcıları Alışveriş web sitesine yönlendirecektir. Bir sözcü, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde Alışveriş uygulamasını artık desteklemeyeceğiz. Uygulamanın kullanıcılara sunduğu tüm işlevler Alışveriş sekmesinde mevcut” dedi.

Alışveriş işlevlerinin çoğu, arama ve alışveriş sonuçlarında kullanılabilen bir sekme ile bir ürünü Google’a her aradığınızda açılan web’de yaygın olarak bulunur. Öğeleri doğrudan shopping.google.com adresine giderek de bulabilirsiniz. Şirket, doğrudan YouTube videolarından alışveriş yapma yeteneği gibi başka biçimlerde bile test ediyor. Arama devi, “Alışveriş sekmesinde ve Google uygulaması dahil diğer Google yüzeylerinde özellikler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Uygulamanın birkaç ay daha kullanılabilir olması gerekiyor, ancak bazı kullanıcılar “bir şeyler ters gitti” uyarısı gördüklerini bildirdi. Başkaları için normal çalışıyor, ancak her durumda, uygulamaya hala güveniyorsanız başka planlar yapmaya başlamak en iyisi olabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!