Google IO 2021 Tarihi Açıklandı, Android 12 ve Daha Fazlası Bekleniyor

Apple‘ın WWDC tarihlerini açıklamasının üzerinden birkaç gün geçti. Şimdi, ikinci teknoloji devi Google, geliştirici konferansı sürümü olan Google IO 2021‘in tarihini duyuruyor. Yeni Android sürümünün resmi olarak lanse edildiğini ve görücüye çıktığını gördüğümüz konferans 18 Mayıs – 20 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Google‘ın geçen yıl salgın nedeniyle konferansını tamamen iptal ettiğini eklemeye değer. Ancak bu, tamamen sanal olacağı için ücretsiz katılabilecek.

Her zaman olduğu gibi Google, tarihi açıklayan sosyal medya tanıtıcısında çözmek için bir bulmaca verdi. Bununla birlikte, bulmacayı yine de çözmek istiyorsanız, bunu özel web sitesinde yapabilirsiniz.

Yeni Android sürümü olan Android 12‘nin yanı sıra firmanın bazı yeni donanımlar da piyasaya süreceğini eklemeye değer. 2019’un Google IO‘sunda şirket, Pixel 3a / XL ve Nest Hub Max‘in yanı sıra birleşik bir Google Nest markasının paketlerini çıkardı. Etkinlik genellikle, Googleplex genel merkezinin karşısındaki Mountain View‘daki Shoreline Amphitheatre‘da gerçekleşir.

Yıllardan beri Google‘ın, bir sonraki büyük Android işletim sisteminin beta sürümünü, IO konferansı sırasında sahnede gösterilmeden önce yayınladığı yıllardan beri oluyor. Bu yıl aynı şeyi yaptı. Şirket, daha geçen ay Android 12‘nin ikinci geliştirici beta sürümünü çıkardı.

Önizleme, biri Resim İçinde Resim modu olan bir dizi yeni özellikle birlikte gelir. Ayrıca oyuncular için bir “oyun kontrol paneli” içerdiği söyleniyor. Güncelleme ayrıca kilit ekranı bildirimleri için güvenliği genişletmeyi ve Companion Device Manager‘ın kapsamını genişletmeyi de içeriyordu.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!