Google Haritalar, İnsanların Öğeleri Geri Dönüştürmek için Konumlar Bulmasına Yardımcı Olacak Bir Girişimle Geliyor

Google Haritalar yalnızca bir bölgede yolunuzu bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uygulama insanların şehirdeki en iyi yerleri, bir şehirdeki restoranları bulmalarına yardımcı olmayı, insanların topluluk çalışması için gönüllü olabilecekleri yerleri bulmalarına yardımcı olmayı başardı ve Covid19 sırasında arama yaptı Aşı bulunabilirliğinin mevcut olduğu yerler için ve şimdi çevreye yardımcı olmak için Google Haritalar‘da yeni bir girişim geliştirdi.

Google Haritalar uygulamasında, insanların işlenebilmeleri ve geri dönüştürülebilmeleri için artık ihtiyaç duymadıkları hurda veya malzemeleri bırakabilecekleri yerleri bulmalarına yardımcı olacak bir girişim başlatıyor ve bu, çevremizin korunması için oldukça büyük bir adım. Daha önce birçok teknoloji şirketi, şirketlerin çevreye nasıl yardımcı olduğunu gösteren girişimlerle öne çıktı, ancak bu, ilk kez bazı teknoloji devlerinin projelere başlaması, diğer insanların da aynı şeyi yapmasına yardımcı oldu.

Google Haritalar, uygulamasında, insanların kullanılmış malzemeleri nerede atabileceklerini ve böylece doğru şekilde geri dönüştürülebileceklerini bulmalarına yardımcı olacak yeni araçlar sunuyor. Geri dönüşüm materyalini kabul edecek doğrulanmış işletmeler, insanlara geri dönüşüm için kabul edecekleri giyim, elektronik, pil, tehlikeli atık, cam, plastik gibi materyal türlerini bildirmek için Google My Business Sayfasını kullanabilir. Zaman zaman birçok işletme doğrulanmazken, uygulama, özellikle geri dönüşüm merkezlerinde bulunan ziyaretçilerin, daha kesin ve doğru bilgiler elde etmek için diğer insanların bırakma yerleri hakkındaki soru ve sorularını yanıtlamasına izin vermeyi planlıyor.

Proaktif geri dönüştürücüler, başkalarının bir yer bulmasını kolaylaştırmak için bir konum için kendi düzenlemelerini gönderme yeteneğine de sahip olacaklar.

Bu, çevremizi temizlemeye yönelik büyük bir adım olsa da, girişim hala başlangıç ​​aşamasındadır ve şu anda bu veriler, konumlara ve geri dönüşüm merkezlerinin bulunduğu yerlere neyin bırakılabileceğini söylerken, hala hangi yeri söyleyememektedir özellikle ne kabul eder. Ancak, araç düzgün bir şekilde başlatıldığında güncelleneceğinden ve şu anda eksik olan her şeyin de kullanıma sunulacağından eminiz.

Google gibi büyük teknoloji devlerinin çevrenin korunmasına bu kadar önem verdiğini ve iyileştirilmesi için bu kadar büyük girişimler başlattığını görmek harika. Bu özelliğin insanlara çok yardımcı olacağından eminiz, çünkü insanlar ihtiyaç duymadıkları aşırı çöplerden kolayca kurtulacaklar ve çevreyi korumak için kullanılabilecek veya gerçekten ihtiyacı olan insanlara sağlanabilecektir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!