Google Duo İndirilmeye Sunuldu

Google’ın merakla beklenen, görüntülü konuşma uygulaması Google Duo indirilmeye sunuldu. Bir süredir davetiye usulüyle belli kişilere ve geliştiricilere davetiye usulüyle indirilebilir olan uygulama nihayet global olarak kullanılabilir hale geldi.

Sade arayüzü ile dikkat çeken Google Duo, oldukça kolay bir kullanıma sahip. İlk etapta uygulamaya, telefon numarası girilip onaylandıktan sonra karşımıza ön kameranın açık olduğu bir arayüz geliyor. Aşağıda yer alan davet ve kişiler bölümde görüşeceğimiz kişi seçiliyor, tabi karşı tarafta bu uygulamanın yüklü olması gerekli.

Google Duo Avantajları

Google Duo İndirilmeye Sunuldu

Davet bölümünde, telefonun rehberinde kayıtlı olan kişiler seçilerek davet yollanabiliyor. Karşıdaki kişi uygulamayı indirirse aşağıya yerleşiyor. Uygulamayı bir süre kullandık. Henüz çok stabil olarak çalışmayan Google Duo, bazı telefonlarda uygulamayı kapattıktan sonra bile telefonun ısınması, kapasitif tuşların sürekli bildirim geliyor gibi yanık kalması ve yer yer bağlantı kopmaları gibi sorunları yaşadık.

Ancak kullanım esnasında “Tık Tık” adı verilen bir özellik oldukça hoşumuza gitti. Aramaya cevap vermeden arayanın videosunun görülebildiği bu özelliği, görüntülü görüşme yapan uygulamalarda olması gereken bir detay olarak görüyorum. Uygulama şuanda Android ve IOS platformlarında indirilebilir durumda.

Google Duo Android

Google Duo IOS

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!