Google, Arama Sonuçları Sayfası İçin Kullanışlı Kısayollar Ekliyor

Google, masaüstü kullanıcıları için sessizce ilginç ve oldukça kullanışlı bir özellik sundu. Bu özellik, temelde, bir arama sayfası sonuç sayfasındaki arama alanına hızlı bir şekilde geri dönmenizi sağlayan bir kısayoldur.

İlk olarak 9to5Google tarafından tespit edildi, sonuçlar sayfasına kaydırdıktan sonra arama kutusuna dönmek için sadece “/” tuşuna basabilirsiniz. Ayrıca, sonuçlar sayfasının alt köşesinde “Arama kutusuna atlamak için / düğmesine basın” yazan küçük bir kutu göreceksiniz.

Özelliğin ana sayfada değil, sonuçlar sayfasındayken göründüğünü ve çalıştığını unutmayın. Görünüşe göre bu özellik şu anda belirli kullanıcılar için mevcut. Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte, bir süredir görsel olarak aşağı yukarı aynı kalan Google‘ın arama sayfasına yapılan küçük bir güncellemedir. İnsanların masaüstü bilgisayarları her zamankinden daha fazla kullandığı düşünüldüğünde, bu özellik kullanışlı olabilir. Masaüstünde kısayolları tercih edenler için de faydalı olabilir.

Masaüstündeki Arama sayfasında yapılan bir güncellemenin yanı sıra, Google‘ın en son Chrome tarayıcısı yinelemesi, benzer küçük ancak kullanışlı bir özellik elde edecek. Chrome 90 tarayıcısı, yakında vurguladığınız bir web sitesinin bir bölümü için bir bağlantı oluşturmanıza izin verecek. Esasen, alıcının bağlantıya tıklamasına ve içeriğin vurgulanan kısmını okumasına izin verir. Özellik çoğu web sitesinde çalışmalıdır. Ödeme duvarı veya kayıtlarla kilitlenen siteler için uygulama görülecektir.

Ayrı olarak, Google yakında Chrome kullanıcılarının tüm Chrome geçmişine girmeden yakın zamanda kapatılan sekmelerine bakmalarına izin verecek. Bu özellik şu anda Chrome Canary‘nin en son sürümünde test ediliyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!