Gece Görüşlü Kameraya Sahip Telefon Lumigon T3

Danimarkalı teknoloji şirketi Lumigon, 2 yılın aranın ardından gece görüşlü kameraya sahip telefonun, Lumigon T3’ü duyurdu. Farklı tasarımıyla oldukça hoş görünen Lumigon T3, sunduğu yenilikçi özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkan termal kameralı CAT S60 telefonundan farklı olarak Lumigon T3, 2 adet IR LED ile desteklenen 4 Megapiksel çözünürlüğünde gece görüşlü kameraya ve 13 Megapiksel çözünürlüğünde çift LED flaş ile desteklenen normal bir arka kameraya sahip. Ön tarafta 5 Megapiksel kameraya yer verilen (LED flaş bulunuyor) telefon 4K@30fps ve 720p@120fps video kaydı yapabiliyor.

Gece Görüşlü Kameraya Sahip Telefon

Tam karanlık ortamlarda (zifiri karanlık) fotoğraf ve video çekmeye izin veren gece görüşlü kamera, IR LED’leri kullanarak çekim yaptığı için çıplak gözle kameranın kullanıldığı belli olmuyor. (kamera ile IR LED kullanımı görülebilir)

316 deniz dereceli paslanmaz çelik çerçeveye sahip olan telefon, Corning Gorilla Glass 4 ekran camına ve IP** sertifikasına (suya ve toza karşı dayanıklı) sahip. 4.8-inç 720p çözünürlüğünde ekran ile gelen Lumigon T3’de, Super AMOLED panele kullanılmış.

Telefon kutudan Android 6.0 (Marshmallow) sürümü ile çıkıyor. Kullanılan işlemcinin ne olduğu belirtilmemiş ancak 8-çekirdekli, 2.2GHz hızında çalışan 64-bit bir işlemci olduğu bilgisini verebiliriz. 3GB RAM bulunan telefon 128GB genişletilemeyen dahili hafızaya sahip.

Ses tarafında da oldukça güçlü argümanlarla gelen Lumigon T3, 24-bit / 192 kHz yüksek kaliteli ses desteğine sahip. Ayırca BackTouch adı verilen,  yeni bir yenilikçi sistem ile telefonun arkasında bulunan bir bölüm dokunmatik olup, resim, menü geçişleri gibi kaydırma hareketleri yapılabildiği gibi ayrıca öz çekim tuşu bazı işlemlerde de kullanılabiliyor.

web_mockup07

Arka tarafında parmak izi okuyucuya yer verilen telefon, 4G ve çift SIM kart desteğine de sahip. Ahize bölümünde RGB bildirim LED’ine yer verilmiş olup, uzaktan el hareketlerini algılayabilen bir sistem de bulunuyor.

Telefonun fiyatına gelecek olursak; Lumigon, henüz yeni bir firma olmasına rağmen yeni çıkardığı Lumigon T3 telefonu 925$ gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip. Siyah, Beyaz ve Turuncu renk seçeneklerine ek olarak,  24 karat altın kaplamalı (1.200$) ve elmas kaplamalı versiyonu da bulunuyor.

Kaynak:Lumigon
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!