Galaxy Note 7 İris Tarayıcı Özelliği

Geçtiğimiz gün yapılan bir etkinlikle tanıtılan Galaxy Note 7 İris tarayıcı özelliği ile pazarlama stratejisi ile pazarda yer edinmeye çalışırken, telefonlarda yeni yeni gördüğümüz bu özellik oldukça merak ediliyor.

Telefonda güvenliği arttıran ve kullanımı kolaylaştıran parmak izi teknolojisinden sonra Samsung işi bir adım daha ileri götürerek İris tarayıcı bir sistem yerleştirerek Microsoft’dan sonra bu özelliği telefonda kullanan 2. firma olmayı da başardı.

Galaxy Note 7 İris Tarayıcı Özelliği Hakkında_01

Bilindiği üzere en iyi biyometrik güvenlik sistemi arasında yer alan İris tarayıcılar, İrisin değiştirilemeyeceği, kopyalanamayacağı ve yaşam boyu aynı kalması gibi nedenlerden dolayı güvenliğin sıkı tutulduğu bir çok yerde kullanılıyor.

Galaxy Note 7 İris Tarayıcı Özelliği

Telefonun ön tarafında yer alan IR LED ve İris kamera ile yapılan tarama işlemi; göze kızıl ötesi bir ışık gönderilmesi ve sonucunda elde edilecek bilginin özelleştirilmiş bir İris kameradan algılanıp özel bir yazılımdan filtre edilmesi ile çalışıyor.

Galaxy Note 7 İris Tarayıcı Özelliği Hakkında_02

RGB bir kamera kullanılmaması, IR LED’in yer alması gibi nedenlerden oldukça hızlı çalışan bu özellik ayrıca düşük ışıkta dahi İrisi tarayabiliyor. Bu tarama sisteminin oldukça güvenli olduğunu belirten firma Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafında (IEC) 62471 sertifikasını da almış.

İris tarayıcı, sadece parmak izi sensörü gibi, kilit ve galeri, tarayıcı, telefon defterine, dosya yöneticisi, notlar, veya e-posta gibi hassas içeriği açmak için açmak için kullanılabiliyor. Ayrıca, Knox modu ile entegre olup yine parmak izi okuyucuda olduğu gibi İris bilgisi telefonun özelle ve oldukça güvenli bir biriminde saklanıyor.

https://youtu.be/sEUf_ke4J_o

Kaynak:Samsung
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!