Facebook Uygulaması Microsoft Store’a Geri Döndü

Facebook, neredeyse bir yıl önce, Windows 10 için masaüstü uygulamasını Microsoft Store‘dan kaldırmıştı. O zamanlar şirket, hizmeti kullanmak isteyen kullanıcıların bunu web tabanlı arayüzü üzerinden yapabileceğini söylemişti.

Facebook Windows için Facebook masaüstü uygulamasını kullandığınızdan, bu uygulamanın 28 Şubat 2020 Cuma günü çalışmayı durduracağını bildiğinizden emin olmak istedik. Tarayıcınız üzerinden şu adresten oturum açarak tüm arkadaşlarınıza ve en sevdiğiniz Facebook özelliklerine erişmeye devam edebilirsiniz.” açıklamasını yapmıştı o sırada.

Şimdi, bir yıldan biraz fazla bir süre sonra, Facebook uygulaması Microsoft Store‘a geri döndü, ancak küçük bir değişiklikle. Facebook uygulaması bir PWA veya progresif web uygulaması olarak Microsoft Store’a geri döndü. Aslında, geliştiricilerin, uygulamanın web üzerindeki görünümüne ve hissine daha yakın bir uygulama deneyimi sağlamasına olanak tanır.

Facebook, Microsoft Store‘daki açıklamasında, uygulamanın Windows 10 için Facebook deneyiminin bir beta sürümü olduğunu ve Windows 10‘da Microsoft Edge‘in en son sürümünü gerektirdiğini söylüyor. Bu, kullanıcıların Chromium tabanlı Edge‘i indirmesi gerektiği anlamına gelir. tarayıcıya erişmek için. Ek olarak, Windows 10 kullanıcılarının bu uygulamaya erişmek için Windows 10 sürüm 19003.0 veya üstünü indirmeleri gerekecektir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!