Facebook, Instagram ve Messenger İçin Yeni Özellikleri Duyurdu

Facebook, Messenger ve Instagram için bir dizi yeni mesajlaşma özelliğini duyurdu. İki yeni sohbet teması, eller serbest ses kaydı, yeni görülen durum ve daha fazlası var. Facebook, geçen yıl Ekim ayında Instagram ve Messenger‘ı birleştirdi. Bu, tüm Messenger özelliklerini Instagram‘a ve platformlar arası mesajlaşmaya getirdi.

Messenger ve Instagram kullanıcıları artık iki yeni sohbet temasını deneyebilir: Star Wars ve Netflix’ten Selena: The Series. Yeni tema, “Tema” altındaki sohbet ayarlarından etkinleştirilebilir. Yeni özelliklere geçerek, Instagram kullanıcıları artık DM‘lerde görsel bir yanıt gönderebilir. Bu özellik Hikayelerde zaten mevcuttur ve kullanıcıların başka bir fotoğraf veya videoyla yanıt göndermesine olanak tanır. İlk olarak iOS‘ta kullanıma sunuluyor ve yakında Android‘e de gelecek.

Facebook, Messenger üzerinden sesli mesaj göndermeyi de kolaylaştırdı. Artık mikrofon düğmesine dokunup mesajınızı eller serbest olarak kaydedebilirsiniz. Facebook, bu özelliği yakında Instagram‘da başlatacağını söyledi. Bu arada Instagram kullanıcıları mesajlarının okunup okunmadığını kontrol edebilir. Instagram artık mesajınızın “görülüp görülmediğini” ve ne zaman “görüldüğünü” gösteriyor. Örneğin, mesajınızın “şimdi görüldü” mü yoksa “7 saat önce görüldü” mü gösterilecektir. Bu, Instagram‘ın DM’lerde göstereceği aktif durumun yerini alacak.

Messenger‘da Facebook, kullanıcıların sohbetleri kolayca arşivleyebilmesi için “arşive kaydır” özelliğini tanıttı. Ayrıca Messenger‘da yeni bir “Arşivlenmiş Sohbetler” klasörü vardır, böylece kullanıcılar arşivlenmiş tüm sohbetlerini tek bir yerde bulabilirler. Facebook ayrıca Asya ve Pasifik Adalılar (API) topluluğunu temsil eden kamera çıkartmaları da yayınladı. Bu etiketler Messenger ve Messenger Kids‘te kullanılabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!