Elon Musk, Tesla’nın Kullanımı İle İlgili Açıklama Yaptı

CEO Elon Musk, Tesla’nın “Tam Kendi Kendine Sürüş” (FSD) betasını genişlettiğini, yeni bir yazılım güncellemesiyle boyutunu iki katına çıkardığını ve sonunda katılımcı sayısını on kat artırdığını söyledi.

Musk Cuma günü, “Yine de dikkatli ol, ama olgunlaşıyor,” diye tweet attı. Cumartesi günü, Tesla’nın önümüzdeki günlerde “yüksek talep seviyeleri nedeniyle” Tesla ekranlarına bir “beta indir” düğmesi ekleyeceğini söyledi.

Tesla, FSD beta sürümünü Ekim ayında Erken Erişim Programında araç sahiplerine tanıttı. O sırada Musk, şirketin yazılım güncellemesini “çok dikkatli” yaptığını söyledi. Sürücülerin hala ellerini direksiyon simidinde tutmaları ve herhangi bir zamanda Tesla’larının kontrolünü üstlenmeye hazır olmaları bekleniyor. Tesla, Electrek’e göre performansı artırmak için FSB beta’dan gelen verileri kullanıyor. Musk, geçen ay betada yaklaşık 1000 araç olduğunu söyledi.

Musk, Tesla’nın durumunda “beta teriminin kullanımdaki kayıtsızlığı azaltmak ve beklentileri uygun şekilde belirlemek için kullanıldığını belirtti. Tüm yazılımlar ilk olarak Tesla simülasyon ve QA sürücü ekipleri tarafından test ediliyor. ”

FSD beta kullanılabilirliğinin, düzenleyici onay gecikmeleri ve Tesla’nın kendi dahili geliştirme ve testleri olarak adlandırdığı durum nedeniyle bölgeye göre değişiklik göstereceğini ekledi. Tesla’nın yapay zeka direktörü Cumartesi günü, betaya katılmak isteyen Tesla sahiplerinin, şirketin programı koordine etmek için kullandığını söylediği Earlyaccess@tesla.com adresine e-posta göndermeleri gerektiğini tweetledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!