Dünyanın En Pahalı Otomobili Rolls-Royce Boat Tail Tanıtıldı

Rolls Royce, tarihteki en pahalı yeni arabayı tanıttı. Rolls Royce Boat Tail, adını 1900’lerin başlarından kalma bir dizi Royce‘den alan ve 2017 Sweptail coupe’nin bir devamı gibi görünen İngiliz firmasının geçmiş projelerinden birkaçına bir geri dönüş.

Model, 20 milyon sterlin (39 milyon dolar) fiyatıyla satışa sunulan en pahalı yeni araba olma konusunda yeni bir rekora işaret ediyor. Bu, Bugatti’nin Chiron tabanlı Centodieci’sinin fiyatının üç katına yaklaşıyor.

Peki, tüm bu yaygara neyle ilgili? Phantom ile aynı alüminyum uzay çerçevesi mimarisini paylaşıyor ve 5800 mm’lik cömert bir uzunluğa sahip. Söz konusu mimariyi kapsayan alüminyum panellerin her biri el yapımıdır.

Kaputun altında 420kW güç üreten tanıdık 6,75 litrelik çift turbo V12 var. Herhangi bir performans rakamı belirtilmedi, ancak 0-100 km/s’lik bir süre hakkında endişe duyanlar, muhtemelen bu en gösterişli araçların amacını gözden kaçırıyorlar.

Boat Tail’in görünümü şimdiye kadar kutuplaştı. Adından da anlaşılacağı gibi, panjurlu arka tamponun bir çıkış adımı gibi görünmesine kadar, bir sürat teknesinin sıkışmış siluetinden ilham almış gibi görünüyor. Gözleri kısık farlar ve arka lambalar, çarpıcı iki tonlu mavi tema gibi Rolls’un diğer arabalarından hafif bir şekilde ayrılıyor.

Kuşkusuz, bu şeyin perde arkasında Rolls Royce’un yaptığı bazı dünya oldukça etkileyici. Gövdeyi elle işlemenin yanı sıra, firmanın tasarımcıları tam bir kil model üretti. Araba ayrıca sıcak ve soğuk havada test edildi.

Tekne benzerliği, kokpitin arkasındaki arka güvertede yer alan ‘açık gözenekli Caleidolegno kaplama açık gözenekli Caleidolegno kaplama’ (çeviri; ahşap) ile daha da geliştirildi.

Piknik toplantıları ve benzerleri için Roller’ın “barındırma süiti” dediği şeyi ortaya çıkarmak için kelebek hareketiyle ikiye katlanır. Bahsedilen süitte iki buzdolabı, ısmarlama bir çatal bıçak takımı ve tabak takımı, bir çift karbon fiber tabure ve arabanın üzerinde duran ve neredeyse hiç UV koruması sağlamayan bir şemsiye bulunuyor.

Araba, standart olarak büyük, biraz rahatsız edici bir parça olarak çıkan sabit bir kanopi çatısıyla geliyor. Tekne Kuyruğunuzla kendinizi vahşi doğada bulursanız ve yağmur yağmaya başlarsa, umutsuzluğa kapılmayın. Rolls’un “statik geçici barınak” dediği şeyle birlikte gelir – veya İngilizce’de geçici bir tonneau kapağı.

Rolls Royce’un bunlardan üçünü ürettiği bildiriliyor. Ve bu şeylerin nasıl yayılacağını bildiğimizde, muhtemelen çoktan satılmışlardır. Bu Covid-19 ile hırpalanmış dünyada, bazı insanların çılgınca paralar kazandığını bilmek güzel.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!