DJI, Birinci Şahıs Hibrit Drone’u FPV’yi Tanıttı

DJI, yarış dronlarının birinci şahıs bakış açısını, hızını ve çevikliğini tüketici dronlarının kullanım kolaylığı ve entegre kamera işlevselliği ile birleştiren karma bir drone olan FPV‘yi piyasaya sürdü.

DJI FPV, 140 km / s maksimum hıza ulaşırken onu sadece 2 saniyede 100 km / s’ye çıkarabilen yüksek performanslı motorlar içerir. Drone, üç uçuş modu içerir; Acemi pilotlar için tasarlanan ve dronun yerinde durmasına ve engel tespitine sahip olmasına izin veren Normal mod. Manuel mod, eğitim tekerleklerini çıkarır ve tüm sensörler ve gezinme devre dışı bırakılarak uçuş üzerinde tam kontrol sağlar. Son olarak, Spor modu, Normal modun bazı güvenlik özelliklerini ve Manuel modun manuel kontrolünü korur.

Hangi modda olursanız olun, DJI FPV, bir düğmeye basarak herhangi bir modda herhangi bir zamanda devreye alınabilen bir Acil Durum Freni ve Hover özelliği içerir. Bir Eve Dönüş özelliği, dronun manuel olarak veya bağlantısını kaybederse ana noktasına geri dönmesini sağlar. Bir ADB-S alıcısı ayrıca civardaki herhangi bir uçak veya helikopter konusunda pilotları uyaracaktır.

DJI FPV’nin temel öğesi, DJI FPV Goggles V2’dir. Drone, otomatik geçiş çift frekansları, 50Mbps bit hızı ve parazit önleyici teknolojilerle 10 km’ye kadar çekim gönderebilir. Pilotların iki görüntüleme modu olacaktır; standart düşük gecikmeli HD modu, 142 ° FoV ile 60 fps’de 1440×810 veya 150 ° FoV ile 50 fps çözünürlüğe sahiptir. Bu moddaki gecikme 40 ms’den azdır. Pürüzsüz modda çözünürlük aynıdır, ancak ya 142 ° FoV ile 120 fps ya da 28 ms’den daha az gecikme ile 150 ° FoV ile 100 fps elde edersiniz.

Ek olarak, sekiz gözlük bağlayabilirsiniz, böylece daha fazla kişi pilotun görüşünü paylaşabilir.

DJI FPV, bir gimbal üzerine monte edilmiş 4K / 60p 120Mbps kameraya sahiptir. Ayrıca 1080 / 120p’de 4X ağır çekim kaydedebilirsiniz. Videolar H.264 veya HEVC’ye kaydedilebilir. Kamera ayrıca DJI’nin RockSteady dijital görüntü sabitleme özelliğini sunar.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!