Disney Plus, 14 Ayda Dört Yıllık Hedefini Aşarak 94,9 Milyon Aboneye Ulaştı

Disney Plus, 2021 1. Çeyrek gelir raporunda duyurdu, dünya çapında 94,9 milyon aboneye ulaştı. Hulu’nun şu anda 39,4 milyon abonesi varken, ESPN Plus’ın 12,1 milyon abonesi var.

Disney Plus’ın güçlü rakamları, Disney’in Aralık 2020’deki yatırımcı gününde ulaştığını duyurduğu 86 milyon aboneden kayda değer bir sıçrama gösteriyor. Abonelerdeki artış, büyük olasılıkla Pixar’ın Soul gibi büyük oyunların tatil yayın sürümlerinden ve The Mandalorian’ın Aralık’taki ikinci sezonu.

Bu aynı zamanda, Disney’in hizmet için orijinal 90 milyon abone hedefini çoktan aştığı anlamına geliyor – şirketin başlangıçta ulaşması dört yıl alması beklenen bir sayı. Şirket o zamandan beri, 2024 yılına kadar 230 milyon ila 260 milyon aboneye ulaşma hedefiyle bu dört yıllık planı revize etti.

Dikkate değer olarak, bu 94,9 milyon kıyaslama 2 Ocak 2021 itibarıyla gerçekleşti, bu da Disney’in 15 Ocak’ta piyasaya sürülen ilk Marvel Studios TV dizisi WandaVision’dan almış olabileceği abonelerdeki olası artışları hesaba katmadığı anlamına geliyor. . Merakla beklenen şovun abone sayısında benzer bir artışa neden olduğunu varsayarsak, Disney’in şimdiye kadar 100 milyon abone sınırını aşmış olması mümkün.

Genel olarak, Disney’in doğrudan tüketiciye akış işi, 3,5 milyar ABD doları gelirle yıldan yıla yüzde 73 arttı. Disney hala yaklaşık 100 milyon Disney Plus abonesinden kazandığı para miktarını artırmaya çalışıyor, ancak ücretli abone başına ortalama aylık gelir, kısmen şu anda Disney Plus Hotstar’ı (Hindistan’da mevcut olduğu için) abone başına 4.03 $ ‘a düştü. ve Endonezya), diğer pazarlardaki hizmetten önemli ölçüde daha az ücret alıyor.

Disney önümüzdeki aylarda bu rakamları artırmaya yardımcı olmayı planlıyor, ancak ABD’deki hizmet için ilk fiyat artışı önümüzdeki ay gelecek: 26 Mart’tan itibaren Disney Plus aylık 7,99 ABD Doları veya yılda 79,99 ABD Doları Ayda 6,99 ABD Doları veya yıllık 69,99 ABD Doları). Disney Plus, Hulu ve ESPN Plus’ın Disney paketi de ayda 1 dolar artışla 13,99 dolara yükselecek.

“Akış, Disney’in üç aylık kazançlarında en parlak noktalarından biriydi”

Akış, Disney’in üç aylık kazançları açısından en parlak noktalarından biriydi. Şirket, 16,25 milyar dolarlık toplam gelirle beklentileri aşarken, gelir yine de yıllık% 20’nin üzerinde düşüş gösterdi. Bu, büyük ölçüde, şirketin yolcu gemisi işini durduran ve parklarında barındırabileceği müşteri sayısını büyük ölçüde sınırlayan COVID-19 salgınının etkisinden kaynaklanıyor.

Disney Plus platformu bu yıl içerisinde Singapur, Güney Kore, Hong Kong ve Doğu Avrupa’ya açılacak. Türkiye’ye de 2021 yılında gelmesi bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama yok.

 

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!