Discord’un Kendisini Microsoft’a Satmayacağı Bildirdi

Görünüşe göre Discord artık kendisini başka bir şirkete satmakla ilgilenmiyor. Wall Street Journal‘a göre Discord‘un Microsoft ile en az 10 milyar dolar değerinde bir anlaşma için özel görüşmelerde bulunduğu söylendi, ancak bunlar sona erdi.

Sohbet hizmetinin diğer şirketlerle görüşmelerde bulunduğu bildirildi, ancak en azından şimdilik tüm satın alma görüşmelerini sona erdirdiği görülüyor. WSJ, görünüşte iyi olduğu için Discord‘un şimdilik bağımsız kalacağını bildirdi. Şirket, potansiyel taliplerle görüşmeleri yeniden başlatabilirse de, bir kez daha ilk halka arzı düşündüğü söyleniyor.

İletişim merkezli diğer hizmetler gibi, Discord‘un popülaritesi de COVID-19 salgını sırasında arttı. Birçok yeni kullanıcı, metin sohbetleri ve sesli ve görüntülü görüşmeler üzerinden arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişim halinde kalmak için uygulamaya yöneldi.

WSJ‘ye göre Discord‘un Mart ayı itibarıyla aylık 140 milyon civarında kullanıcısı vardı. Şirketin geçen yıl 130 milyon dolarlık gelir elde ettiği söyleniyor, bu 2019’da elde ettiği yaklaşık 45 milyon dolardan önemli bir artış. Ancak Discord henüz kârlı değil.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!