Discord, iOS Uygulamasında Yetişkin NSFW Sunucularını Engelliyor

Discord, iOS uygulamasının kullanıcılarının iş için güvenli değil (NSFW) olarak etiketlenen sunuculara erişmesini engelliyor. Yetişkinlere yönelik temalara odaklanan veya çoğunlukla yetişkin içerik barındıran topluluklar bir yaş sınırının arkasındadır, bu nedenle 18 yaşın altındaki kullanıcılar bunlara erişemez. Ancak şimdi tüm kullanıcılar bu sunuculardan tamamen iPhone ve iPad uygulamasında kilitlendi.

Özellikler daha sınırlı olsa da, cihazınızın web tarayıcısı üzerinden iOS‘ta NSFW sunucularına yine de erişebilirsiniz. Apple Insider‘ın belirttiği gibi, değişikliği duyuran güncellenmiş bir topluluk bildirimi, Apple‘ın Discord‘dan NSFW topluluklarını engellemesini isteyip istemediği de dahil olmak üzere, taşınmanın nedeninden bahsetmedi. Ancak, Android uygulamasının kullanıcılarının yine de bu sunuculara erişebildiği görülüyor.

Discord‘un potansiyel alıcılarla görüştüğü ve Microsoft‘un 10 milyar doların üzerinde bir değere sahip bir anlaşmayı tartıştığı bildirildi. Yetişkin içeriğinin kesilmesi, sohbet hizmetini potansiyel talipler için daha lezzetli hale getirebilir, ancak NSFW sunucularının diğer platformlarda hala erişilebilir olduğu göz önüne alındığında, bu Discord‘un burada yaptığı gibi görünmüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!