Chrome, Sayfaların Daha Hızlı Yüklenmesini Sağlayacak Şık Bir Yeni Özelliğe Kavuştu

Google‘ın Chrome‘u, RAM kapasitesini tüketmesiyle ünlüdür. Şimdi, Google web tarayıcısına sayfaların yüklenmesini önemli ölçüde hızlandıracak yeni bir özellik sunmaya başladı.

Google, Chrome‘a, kullanıcıların belirli web sayfalarında ileri geri gitmesini kolaylaştırmayı amaçlayan “geri-ileri önbellek” adlı yeni bir özellik sunmaya başladı. Bu özellik, Android‘de Chrome için zaten mevcut ve şimdi şirket onu çeşitli işletim sistemlerinde masaüstü tabanlı platformuna göndermeye başladı.

“Geri-ileri önbellek, kullanıcı oradan uzaklaştıktan ve oturum geçmişinde gezinme (tarayıcı geri / ileri düğmeleri, geçmiş.back (), vb.) İçin yeniden kullandıktan sonra bir sayfayı canlı tutarak kullanıcı deneyimini geliştiren bir tarayıcı özelliğidir. Google bir destek belgesine yazdı.

“Önbellekteki sayfalar dondu ve herhangi bir javascript çalıştırmıyor. Bu özelliği zaten android için gönderdik. Şirket, masaüstü ortamlarında geri-ileri önbelleği denemeye başlamak istiyoruz ” diye ekledi.

Bu özelliğin tam olarak ne işe yaradığından emin değilseniz, işte size kısa bir özet. Chrome‘un geçerli sayfayı ve ziyaret ettiğiniz son sayfayı bir kerede belleğe kaydetmesini sağlar. Bu da geri ve ileri sayfa düğmelerinin web sitelerini daha hızlı yüklemesini sağlar.

Windows Latest tarafından yayınlanan bir rapora göre, Google yakında bu özelliğin deneysel olarak kullanıma sunulmasına Chrome 92 ile başlamayı planlıyor. Önümüzdeki aylarda bu özelliğin kapsamını genişletmeyi planlıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!