Brave, Gizlilik Esaslı Özelliklere Sahip Arama Motorunun Genel Beta Sürümünü Başlattı

Gizlilik odaklı tarayıcı olan Brave‘in geliştiricileri, bir süredir az sayıda kullanıcıyla kendi arama motorlarını test ediyor. Bugünden itibaren Brave Search, resmi tarayıcı uygulamaları ve ayrıca yeni bir web sitesi aracılığıyla herkese açık beta olarak sunulacak.

TechCrunch haberine göre, Brave, yerleşik bir arama motoruna sahip bir anti-izleme tarayıcısı olan Cliqz‘in satın alınmasının ardından bu yılın Mart ayında kendi arama motorunu duyurdu. DuckDuckGo‘ya benzer şekilde veri gizliliği konusunda endişe duyanlar için Google ve Bing gibi büyük arama hizmetlerine büyük bir alternatif olacak.

Şirket, arama sonuçlarını iyileştirmek için IP adresi toplamayacağını veya kişisel verileri kullanmayacağını iddia ediyor, böylece kullanıcı anonim kalacak. Brave Browser ile birlikte kullanıcılar, çoğu izleyiciyi, reklamı ve gereksiz çerezleri engelleyen “Kalkanlar” adı verilen bir özellik sayesinde izlenmeden internette gezinebilirler.

Arama motorunu Brave kullanmadan diğer web tarayıcılardan kullanılabilecek. Artık search.brave.com web sitesi aracılığıyla kullanılabilir. Bu yıl içerisinde Brave Search, Brave Browser için varsayılan arama motoru olacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!