Apple’ın Sanal Gerçeklik Planları Netleşiyor

Apple’ın VR ve AR hedefleri hakkında yıllarca söylentiler dolaştı. Şirket, artırılmış gerçeklik yazılım geliştirme platformu olan AR Kit’e sahip, ancak Apple hala kendi donanımını yapmadı. Ancak geçen hafta, bir avuç rapor bize Apple’ın AR ve VR donanım planları hakkında daha önce hiç duymadığımız kadar net ayrıntılar verdi.

The Information’ın, Apple’ın iddialı potansiyel başlığının resmini çizen bir raporla başladı. Cihaz yaklaşık 3.000 dolara mal olabilir, iki adet 8K ekrana sahip olabilir ve hareketi takip etmek ve onu takan kişiye gerçek dünya videosu göstermek için bir düzine kamera içerebilir.

Birkaç gün sonra Bloomberg, Apple’dan Dan Riccio’nun artık şirketin kulaklık projesinden sorumlu olduğunu bildirdi. Daha önce, Riccio daha geniş anlamda Donanım Mühendisliği’nden sorumluydu, ancak Apple Ocak ayı sonlarında Riccio’nun isimsiz yeni bir projeden sorumlu olacağını duyurdu. Riccio’nun yeni rolü ve kulaklıkla ilgili duyduğumuz tüm ayrıntılar arasında, Apple’ın karma gerçeklik donanımı gerçek bir şeye her zamankinden daha yakın görünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!