Apple’ın Bir Sonraki iPhone’u Daha Küçük Bir Ekran Çentiği ve Daha Büyük Bir Pil İçerebilir

Apple, 2021 iPhone‘u yılın ikinci yarısına kadar duyurmayabilir, ancak bu, saygın analist Ming-Chi Kuo’dan gelen yeni bir raporla bu hafta dedikoduları durdurmadı. MacRumors tarafından edinilen bir notta Kuo, Apple’ın 2021’de 2020 serisiyle aynı boyutlarda gelecek dört farklı iPhone modelini piyasaya süreceğini söylüyor. Bu, mini varyantın en az bir yıl daha kalacağı anlamına gelir. Geçen ay tanınmış sızıntı yapan Max Weinbach ve diğerlerinden gelen bir raporu destekleyen Kuo, iPhone 13 Pro modellerinin enerji verimli 120Hz LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) ekranlara sahip olacağını söyledi. Pro modellerinde ayrıca, otomatik odaklama içeren daha hızlı bir f / 1.8 diyafram lensi içeren güncellenmiş bir ultra geniş kamera yer alacak.

2021 modelleri, 2020 modellerinden çok farklı bir tasarıma sahip olmayacak. Bununla birlikte, bazı küçük mühendislik atılımları sayesinde, daha büyük piller ve daha küçük ekran kesintileri içerecekleri bildirildi. Kuo, iPhone’un 2021’de USB-C’ye geçmeyeceğini, ancak Apple’ın bu yıl hiçbir bağlantı noktası içermeyen bir telefon tanıtmayacağını söyledi. Dahili olarak, dört telefonun tümü Qualcomm’un X60 5G modemine sahip olacak. 5nm radyo, iPhone 12 serisinde bulunan X55 modemden daha küçük ve güç açısından daha verimli.

Özellikle, Apple’ın 2021 modellerine ekran içi parmak izi tarayıcısı eklediğinden bahsetmiyor. Bloomberg’in Mark Gurman’ın yılın başında yayınladığı bir rapora göre, bu Apple’ın 2021 için düşündüğü ana yükseltmelerden biriydi. Aynı zamanda Touch ID, şirketin planlamadığını belirtti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!