Apple iPhone 7 Düşürme Testinde

Kaza dizaynı ve malzeme kalitesi bakımında iPhone 6s ile aynı olan Apple’ın yeni amiral gemi telefonu Apple iPhone 7 düşürme testinde yine zirveyi zorluyor.

Ekran koruması tarafında İyonla-güçlendirilmiş cam bulunan iPhone 7, eşit koşullarda yapılan düşürme testinde oldukça iyi sonuçlar veriyor. Yatay ve dikey olarak yapılan düşürme testlerinden çok az hasar ile ayrılan telefon ekran üstü düşürme testinden sağ çıkamıyor.

Hemen hemen bütün telefonların en hassas yeri olan ekran kısmı, yüz üstü düştüğünde ekranın kırılmasına neden oluyor. Yine de ekranı kırılan iPhone 7’nin dokunmatiği çalışıyor ancak ekranın kırık olması telefonun kullanımını da güçleştiriyor.

Kırık ekran ile yapılan düşürme testlerinde iPhone 7 bir önceki seriye göre biraz daha dayanıklı olsa da 7-8 denemeden sonra LCD ekranan tamamen bozuluyor ve dokunmatik de çalışmaz hale geliyor.

“PhoneBuff”un yaptığı testte bir tür derecelendirme yapıldığında iPhone 7’nin 5. sırayı aldığını görüyoruz. Yine videonun sonunda da görüldüğü gibi 1. S7 Active , 2. Moto Z , 3. HTC 10 , 4. Note 7 ve 5. iPhone 7 olmuş.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!