Apple, iPhone 13’te Devrimci Bir Değişikliğe Gidebilir

Teknoloji analisti olarak bilinen Jon Prosser, ilginç bir iddiaya daha imza attı. Prosser’un iddiasına göre, Apple iPhone 13’te şarj girişini kaldırmayı planlıyor.

Prosser, bu cesur kararın tüm iPhone 13 modelleri için uygulanmayacağını, ancak yalnızca biri için uygulanacağını aktardı. Teknoloji devi, önümüzdeki yıllardan itibaren tüm modellerinde kablosuz şarjı bir standart haline getirebilir.

Ekim ayında gerçekleştirilen iPhone 12 lansmanında dikkat çekici bir aksesuar vardı, o da kuşkusuz ki MagSafe kablosuz şarj cihazı oldu. 399 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan bu cihazın kullanıcılar tarafından kısa zamanda benimsenmesi pek mümkün görünmüyor. İşte Prosser’in iddiası da tam olarak bu detaya dayanıyor.

Ünlü teknoloji analistine göre Apple, aksesuarları konusunda her zamanki gibi agresif bir politika yürütmeyi amaçlıyor. Lansmanda bu aksesuarın öne çıkarılmasının en önemli nedeni, belki de Prosser’in söylediği gibi Apple’ın kablosuz şarjı bir standart haline getirmeyi planlıyor oluşu.

Söz konusu iddianın gerçek olup olmayacağı belirsiz olsa da Apple’ın böyle bir değişikliğe gitmesi durumunda rakiplerinin de benzer bir değişikliğe gitmesini beklemek sürpriz olmaz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!