Apple, iPhone 12 Ceramic Shield Cam Üreticisi Olan Corning Üretim Yatırımını Artırdı

Apple, Apple’ın Gelişmiş Üretim Fonu’ndan şimdiden 450 milyon dolar ödedi ve bugün ek olarak 45 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Apple, önceki fonunun Corning‘in iPhone 12‘de kapak camı olarak piyasaya sürülen esnek ve dayanıklı Ceramic Shield camı geliştirmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Corning’in Ceramic Shield cam tedarikinin özel bir anlaşma olup olmadığı veya araştırmasının gelecekte diğer telefon üreticilerine genişletilip genişletilmeyeceği belirsizliğini koruyor. Basın bülteni, güçlendirilmiş cam seramiğin Apple ve Corning uzmanlarının ortak araştırmasının bir sonucu olduğunu söylüyor.

Corning, iPhone için tüm camı Kentucky’deki bir fabrikada üretiyor. 5 milyar $ + Gelişmiş Üretim Fonu, ABD içindeki imalat firmalarına peşin satın alma siparişleri ve yatırım şeklinde yardımcı olmayı hedefliyor. Corning, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.000’den fazla işi desteklemektedir.

Apple geçen hafta, Face ID için TrueDepth kamera sisteminin önemli bir bileşeni olan VCSEL lazerleri üreten şirket II-VI’ya 410 milyon dolarlık ek yatırım yaptığını duyurdu.

Apple COO’su Jeff Williams, yaptığı açıklamada şirketin Corning ile uzun süredir devam eden ortaklığını yansıttı.

Apple‘ın işletme müdürü Jeff Williams, “Apple ve Corning‘in imkansızı başarmak için uzun bir birlikte çalışma geçmişi var” dedi. “İşbirliğimiz, ilk iPhone camından iPhone 12 serisindeki devrim niteliğindeki Ceramik Shield kadar, akıllı telefon kapağı tasarımını ve dayanıklılığını değiştirdi. Ceramic Shield, derin inovasyon Amerikan imalatının gücüyle buluştuğunda mümkün olan teknolojilerin en iyi örneğidir. 170 yıllık mirası ABD işgücünün yaratıcılığının bir kanıtı olan Corning ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. ”

Başlangıçta, ilk iPhone plastik bir ekranla gösterildi. Ancak Steve Jobs, prototiplerin ceplerindeyken kolayca çizildiğini fark etti. iPhone’un Haziran 2007’de piyasaya sürülmesinden sonraki birkaç ay içinde Apple, iPhone’un ekranı için plastik kapak yerine çizilmeye karşı dayanıklı ‘Gorilla Glass’ı toplu olarak üretmek için Corning’i tercih etti. Apple, o zamandan beri her iPhone modeli için Corning Glass kullanıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!