AMD, Tesla Model S ve Model X’i Adeta Bir Oyun Konsolu Yapıyor

Tesla, Ocak ayında yenilenen Model S ve Model X‘i duyurduğunda, yeni bilgi-eğlence sistemlerinin 10 teraflop’a kadar güç sunacağını söylemekten çekinmedi. O zamanlar, AMD‘nin Tesla‘nın yeni grafik donanımını sağlayacağına dair söylentiler vardı. Bu mantıklı, çünkü şirketin RDNA 2 GPU‘ları da PlayStation 5 ve Xbox Series X/S‘nin arkasında. AMD CEO’su Lisa Su, bugün Computex açılış konuşmasında bu söylentileri doğrularken, yeni Tesla‘ların bilgi-eğlence sistemlerinde AMD APU’ları (yerleşik Radeon grafikli Ryzen yongaları) içereceğini de belirtti.

Su, tonlarca güç gerektiren bir şey oynarken RDNA 2 grafiklerinin devreye gireceğini kaydetti. Bu, bazı dizüstü bilgisayarların tümleşik ve ayrı grafik kartlarını kullanma biçimine benzer. Ayrıca, yüksek güçlü bir GPU’yu her zaman aktif tutarak pil ömrünüzü tüketmek istemeyeceğiniz için Tesla’lar için de mantıklı.

Peki neden arabanızda konsol kalitesinde grafiklere ihtiyacınız olsun ki? Birincisi, öğle yemeği veya uzun bir şarj seansı sırasında biraz oyun zamanı geçirmek isteyebilirsiniz. Yenilenen Tesla’lar ayrıca iki ekrana sahip: önde 17 inçlik bir ekran ve yolcular için arkada daha küçük bir ekran. Bu nedenle, sürücünün oynamak için fazla zamanı olmasa bile, arka koltuktakilerin oynaması için iyi bir şans var.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!