Airspeeder, Elektrikli Uçan Yarış Arabası İçin İlk Başarılı Test Uçuşunu Gerçekleştirdi

Airspeeder, elektrikli “uçan” yarış arabası Alauda Mk3‘ün güney Avustralya’da ilk pilotsuz test uçuşlarını gerçekleştirdiğini söyledi. Elektrikli dikey kalkış multikopteri (elektrikli dikey kalkış ve iniş için kısaltılmış eVTOL) olan zanaat, uzaktan kontrol edildi ve test uçuşları Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi gözetiminde gerçekleşti.

Her ikisi de girişimci Matthew Pearson tarafından kurulan Airspeeder ve Alauda Aeronautics‘in (birincisi yarış serisi, ikincisi üreticidir) nihai hedefi, şirketlerin bir sonraki olduğunu söylediği, onlarla yarışmak amacıyla uçan araçlar inşa etmek olmuştur. adım. Airspeeder‘ın web sitesine göre, “bu uçuşların başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, mürettebatsız elektrikli uçan araba Grand Prix’lerinin 2021’de yakında açıklanacak üç uluslararası yerde gerçekleşeceği anlamına geliyor.”

Airspeeder‘a (pdf) göre, pilotsuz Mk3 130 kilogram (yaklaşık 286 pound) ağırlığında, sıfırdan 62 mil / saat hıza 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 500 metreye tırmanabiliyor. Pit ekiplerinin 20 saniyeden kısa sürede değiştirebildiği çıkarılabilir bir bataryası var. Şirket, bir pil paketiyle 10 ila 15 dakika uçabileceğini ve çarpışmaları önlemeye yardımcı olmak için “sanal bir güç alanı” oluşturmak için lidar ve radarla donatıldığını söylüyor.

Airspeeder, bu yıl daha sonra yapmayı planladığı ilk EXA Serisi yarışlarının, her takımda iki uzaktan pilot olmak üzere dört adede kadar takım içereceğini söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!