6050mAh bataryaya sahip 180$’lık telefon Ulefone Power

6050mAh bataryaya sahip 180$’lık telefon Ulefone Power, uygun fiyatı, yüksek malzeme kalitesi ile Fiyat/Performans batarya telefonu ile mobil pazarda yer bulmaya çalışacak.

Akıllı telefon piyasasında adını sanını duymadığımız üreticiler telefonlara koyabildikleri kadar yüksek kapasiteli batarya koyarak hem haber olup tanınmak, hem de teknoloji ile diğer ürecileri geçemeyeceğini bildiğinden, batarya kapasitesi ile fark yaratmaya çalışıyor.

Akıllı telefon pazarının tasarım, kamera teknolojileri, donanım, ekran ve yeni teknolojiler ile iyice kızışmış durumda. Artık üreciler telefonlarını bir çok yönden inceleyim, en iyisini, en güzelini üretmeye çalışıyor.

Bazı telefon üreticileri de telefonlarda hiç olmadığı kadar yüksek bir bileşen koyarak ilgi çekmeye çalışıyor. Bunlardan biri de Ulefone adlı firmanın Power adlı telefonu. 6050mAh bataryaya sahip 180$‘lık telefon, normal kullanımda 4 günü, 3G’li konuşmada 63 saat  çalışabilirken, 75 gün de bekleme süresi sunabiliyor.

Hızlı şaj desteğine sahip olan telefon, 2 saatte 6050mAh bataryanın tamamını doldurabiliyor. 5 dakikalık şarj ile 30 dakika konuşma süresi sunan Ulefone Power, normal kullanımda 2 saatti çıkartabiliyor.

5.5-inç 1080p çözünürlüğünde ekran bulunana telefonda, 2.5D (köşeleri oval ve kasadan çıkıntılı) Corning Gorilla Glass 3 camı ile korunuyor. Arka tarafından ahşap ve plastik kapak seçenekleri ve parmak izi okuyucu bulunuyor. Ayrıca çerçevelerin de metal olduğunu da belirtelim.

Sony imzalı 13 Megapiksel arka kamera (IMX214, f/1.8 lens) ve 5 Megapiksel ön kamera (OmniVision OV5648) ile gelen telefonda, elektronik görüntü sabitleme özelliği ve arkada çift LED (çift tonlu) flaş bulunuyor.

6050mAh bataryaya sahip 180$'lık telefon Ulefone Power _001

Android 5.1 işletim sistem yüklü olarak gelen telefon,  1.3GHz hızında çalışan 8-çekirdekli Mediatek MTK6753 işlemcisine, Mail T720 GPU‘ya, 3GB LPDDR3 RAM‘e, 16GB genişletilebilir (microSD 128 GB) dahili hafızaya, kızıl ötesine, çift SIM kart ve 4G desteğine sahip. Ayrıca üretici tarafından verilen bilgiye göre telefon kısa bir zamanda Android 6.0 güncellemesi de gelecek.

Online mağazalarda satışa çıkan telefon 180$’lık fiyat etiketine sahip. Genel olarak orta seviye bir telefon olan Ulefone Power , fiyatı ve batarya kapasitesi ile kullanıcıların gönlünü fetedecektir. Ancak kullanılan batarya büyüklüğünün bir handikapı olarak telefon 190gram ağırlığında ve 9.5mm kalınlığında olacak. Son olarak telefonun Türkçe dil desteğinin olduğunu da belirtelim.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

    • Türkiye de satışı yok ancak yurt dışındaki bazı siteler satıyor. Türkiye ye gönderiyorlar mı onu da bilmiyorum ancak aşağıdaki linkten daha ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Telefonun bir çok incelemesi video su ve satın alan kişilerin yorumları bulunuyor.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!